Karotcu

Evren Karotcu

Evren Karotçu, betonun silindir şeklinde delinmesi anlamına gelen karot işlemini yapan kişilere denilmektedir. Karotçu; beton delme, beton kesme ve karot işlerini karot makinesi yardımı ile yapmaktadır. Karotçu çalışmasını neredeyse sıfıra yakın bir titreşim ile yapmaktadır. Belirlenen ve istenilen alanlarda talep edilen çaplarda demir donatısı ile birlikte bloklar şeklinde betonlar çıkarabilmektedir. Yapılan işlem esnasında işlem alanında herhangi bir nedenle kayma ya da zedelenme yaşanmamaktadır. Karotçunun en sık kullandığı ekipman olan karot makinesi yatay ve dikey olarak her iki şekilde de kullanılabildiğinden dolayı karotçulara büyük kolaylık sağlamaktadır. Karot makinesinin bu işlevselliği her türlü isteğe cevap verebilecek niteliktedir. Yapılarda ve binalarda ihtiyaç duyulan beton kesme ve delme işlemleri karotçular sayesinde rahatlıkla yapılabilmektedir. Karotçuların yaptığı çalışmalar zemine ya da yüzeye zarar vermeden yapılmaktadır. Deneyimli ve profesyonel karotçulardan hizmet almak için uzman karotcu ekibimizden destek alabilirsiniz.

Evren Karotçusu ✅Müşteri Memnuniyeti
Profesyonel Ekip ✅Duvar Kırma
Son Teknoloji Makineler ✅Derz Kesim
Evren Karot Firması ✅Beton Delme & Beton Kesme
20+ Yıldan Uzun Süredir Deneyim ✅Asfalt Kesme

Devamını Oku



Evren Beton Delme

Evren Beton delme işlemine özellikle klima tesisatı, su tesisatı ya da doğalgaz tesisatı gibi tesisat işlemleri nedeni ile inşaat sektöründe çok sık başvurulmaktadır. Tesisat işlemleri dışında farklı pek çok ihtiyaç sebebi ile de beton delme işlemine başvurulmaktadır. Beton delme çalışması esnasında karot makinesi yahut hidrolik beton kesme makinesi kullanılabilmektedir. Yaygın olarak hidrolik beton kesme makinelerinin kullanımın uygun olmadığı yerlerde işlevselliği sebebi ile karot makinesi tercih edilmektedir. Karot makinesinin birçok alanda kullanılabilmesinin en büyük nedeni farklı çaplardaki karot uçlarıdır. Çeşitli makine uçları vasıtası ile karot makinesi her özellikteki beton ve zeminde rahatlıkla delme ve kesme işlemi gerçekleştirmektedir. Karot makinesinin isteğe uygun şekilde yatay ya da dikey olmak üzere her iki şekilde de kullanılması bu alanda çalışan personeller için kolaylık sağlamaktadır. Karot makinesi yardımı ile beton delme işleminin yapılması sırasında çalışma yapılan zemin veya yüzeyde hasar oluşmamaktadır. Beton delme işlemi yaptıracağınız alanda dikkatli ve özenli bir çalışma yapılması için uzman karotcu ekibimizden hizmet alabilirsiniz.

Devamını Oku


Beton Delme

Beton Kesme

Evren Beton Kesme

Evren Beton kesme işlemi döşemeler, duvarlar ya da beton gibi zemin ve yüzeylerde farklı ihtiyaçlar nedeni ile yapılmaktadır. Havalandırma deliklerinin açılması, makine boşlukları, tesisat boşlukları, pencere ve kapı gibi elemanlar için boşlukların unutulduğu yahut atlanıldığı durumlar bu elemanlar için boşluk açılacağı durumlarda beton kesme işlemine yaygın olarak başvurulmaktadır. Bu durumlar haricinde istinat duvarı veya parapet gibi yapı elemanlarının kısaltılması ya da ortadan kaldırılması gereken durumlarda da beton kesme çalışması yapılmaktadır. Günümüzde dekoratif amaçlı olarak beton kesme işleminin yapılması dekorasyoncular ve mimarlar tarafından sıkça talep edilen işlemlerden biridir. Beton kesme işlemleri karot makinesi veya hidrolik beton kesme makineleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu ekipmanların yanı sıra el testereleri de beton kesme çalışmasına tercih edilen aletlerden biridir. Beton kesme işleminin yapıldığı alan ve zeminlerde bir hasar ya da yıpranma oluşmamaktadır. Beton kesme işlemlerinizi yaptırmak için uzman karotcu ekibimizden destek alabilirsiniz.

Devamını Oku



Evren Derz Kesim

Evren Derz kesme, beton tabakaların doğal olarak yapıştırılması için bir yöntemdir. Derz kesimi, derz makinesi yardımı ile yapılan bir işlemdir. Üçünde de elmas testere ile birlikte kullanılan derz makinesi, beton ve asfaltı kesmek için de kullanılabilir. Derz kesme, beton veya farklı yapı malzemeleri, son derece hızlı olan ve aynı zamanda benzin, elektrik veya dizel ile çalışan bir makine tarafından kesilir. Ayrıca derz dolgu malzemeleri ile beton veya diğer yapı malzemeleri arasındaki boşluklar kapatılarak derz kesme sırında ihtiyaç duyulan yapı malzemelerinin genişlemesini, sonradan oluşmasını ve görsel bozulmasını engeller. Ek yeri bir bütün olarak bu şekilde makine ile orantılı ve uygulanacak alana uygun olarak kesilir.

Devamını Oku


Derz Kesim

Asfalt Kesme

Evren Asfalt Kesme

Evren Asfalt Kesme, Bina ve şantiye, farklı işlemlerin sonsuz bir şekilde, farklı yöntem ve tekniklerle, giderek daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılan, binalarda, inşaatlarda ve özellikle yol yapımlarında yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu basit kesme işlemi, uzmanlar ve ustalar tarafından yapıldığında zaman tasarrufu konusunda son derece başarılı olan birçok yapı sadeleştirme yöntemi ile elde edilir. Asfalt kesme işlemi; Doğru teknikler ve yöntemler ile doğru makine ve aletler gerçekleştirilmiştir, son derece kolay ve kısa bir süreç olmasına rağmen, bu işin tekniğini ve pratiğini bilmeyen kişiler tarafından tekrarlandığında bu iş için bir ortam oluşturabilir. büyük hatalar. Bu sebeple asfalt kesme işi uzmanlar tarafından ve mühendislerin kontrolünde yapılır. Aksi takdirde gerekli ölçülere uyulması mümkün olmayacağı gibi asfalt çarpma ve çatlaklar da meydana gelebilir. Bu çarpma ve çatlaklar, sonraki işlerde ve işlemlerde sorunlara neden olur.

Devamını Oku



Evren Kimyasal Ankraj

Evren Kimyasal ankraj işlemi, sıklıkla uzun yıllar önce yapılmış deforme olan binalar için tercih edilse de yeni yapılan yapı ve binalar için de yapılabilmektedir. Kimyasal ankrajın yapılmasının amacı yıpranan bina ve yapıların güçlendirilmesi, onarılması ve restore edilmesidir. Kimyasal ankraj işlemi esnasında farklı maddelerin karıştırılması ile oluşturulan polyester, reçine esaslı kimyasal dübel kullanılmaktadır. Kimyasal ankraj yapılırken eski beton ve yeni beton karıştırılarak daha dayanıklı bir beton elde edilmektedir. İşlem sırasında kullanılan kimyasal dübel isimli kimyasal karışım yüksek yapıştırıcılık özelliğine sahiptir. Kimyasal ankraj işlemi sayesinde yıpranan ve hasar gören eski yapı ve binalar güçlendirilmekte ve onarılmaktadır. Bu işlem sonrasında yapı ve binaların ortalama ömürleri neredeyse iki katına kadar uzayabilmektedir. Kısa sürede tamamlanabilmesine rağmen kimyasal ankraj işlemi son derece dikkat gerektirmektedir. Bu nedenle kimyasal ankraj çalışmasının uzman ve deneyimli personeller tarafından yapılmalıdır. Kimyasal ankraj alanında profesyonel olan ekibimizden hizmet alabilirsiniz.

Devamını Oku


Kimyasal Ankraj

Beton Güçlendirme

Evren Beton Güçlendirme

Evren Beton Güçlendirme, Sivil ve mimari yapıların inşasında birçok teknik ve yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntem ve tekniklerden başka bir güçlenme daha var. Beton güçlendirme, yapı ve inşaatta önemli unsurlardan biridir. Binaların yapısında büyük işlevler üstlenen beton donatı, işinde uzman kişiler tarafından tekrarlandığında da son derece etkilidir. Beton güçlendirme; yapıların sağlam olması, deprem ve benzeri gibi doğal afetlerde insan sağlığına herhangi bir tehdit oluşturmaması adına son derece önemli bir yapı malzemesi ya da gerçekleştirilebilir. Ustalık gerçekleştirilmiş bir işlem olan beton güçlendirme, işinde uzman ve usta olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu sayede beton güçlendirme kullanılan portallar son derece sağlam olurken yaşayan tüm insanlar içinde bir tehdit unsuru oluşturmayacaktır. Bu nedenle de beton güçlendiricinin inşaat ve mimari alanında yadsınamaz bir önemi bulunmaktadır.

Devamını Oku



Evren Duvar Kırma

Evren Duvar kırma, yapı ve inşaat alanında son derece önemli ve vazgeçilmezdir. Evlerde veya diğer binalarda, odalar ve bölümler gibi bölümleri ayırmak için belirli alanlar tuğlalarla inşa edilir. Tuğla örülerek ve iç kısımları birbirinden ayırarak yapılan bu yapıya "Duvar" denir. Mimari yapıların parçalarını ayırmanın yanı sıra hem iç duvarların hem de duvarların yapımında aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı sağlamak için tuğla ve harç malzemeleri kullanılmaktadır. Ancak istisnai olarak özellikle iç duvarların yapımında tuğla yerine alçı kullanılmaktadır. Duvar yıkmak usta bir iştir. Duvar kırma işlemi genellikle balyozla başlar. Tek elle çalıştırılamayan balyoz, ağır bir araçla iki eliyle tutulup duvara vurulabilir ve duvar kırılabilir. Bu sırada duvarın hangi kısmı kırılırsa kırılacak o kısma balyozla vurulur. Balyozun ağırlığıyla duvara bu ağırlıkla vurulur ve duvar yukarıdan başlayıp aşağıya iner ve duvar kırılır. Balyoz, aşırı ağır bir araç nedeniyle sıkı tutulması gereken bir durumda, aksi takdirde büyük iş kazalarına neden olabilir.

Devamını Oku


Duvar Kırma

Hafriyat

Evren Hafriyat

Evren Hafriyat, inşaat ve inşaat sektörünün en önemli ve vazgeçilmez unudur. Evlerde veya diğer binalarda, odalar ve bölümler gibi bölümleri ayırmak için belirli alanlar tuğlalarla inşa edilir. Tuğla örülerek ve iç kısımları birbirinden ayırarak yapılan bu yapıya "Duvar" denir. Mimari yapıların parçalarını ayırmanın yanı sıra hem iç duvarların hem de duvarların yapımında aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı sağlamak için tuğla ve harç malzemeleri kullanılmaktadır. Ancak istisnai olarak özellikle iç duvarların yapımında tuğla yerine sıva kullanılmaktadır. Kazı, usta bir iştir. Kazı süreci genellikle bir balyozla başlar. Tek elle çalıştırılamayan balyoz, ağır bir araçla iki eliyle tutulup duvara vurulabilir ve duvar kırılabilir. Bu sırada duvarın hangi kısmı kırılırsa kırılacak o kısma balyozla vurulur. Balyozun ağırlığıyla duvara bu ağırlıkla vurulur ve duvar yukarıdan başlayıp aşağı doğru iner ve duvar kırılır. Balyoz, aşırı ağır bir araç nedeniyle sıkı tutulması gereken bir durumda, aksi takdirde büyük iş kazalarına neden olabilir.

Devamını Oku